Вертикальна обробка грунту – одна з найбільш перспективних технологій обробки, вперше була використана фермерами з США та Канади.
Місцеві фермери постійно стикалися з проблемою переущільнення грунту, а в слідстві – втратою потенційного врожаю.

Структура грунту, після застосування відвальної техніки нагадує листковий пиріг, де шари родючого грунту чергуються з твердими, переущільнненими шарами, які практично не переборні для рослин.
Коренева система посіяних культур на такому грунті зустрічаючи непереборні ущільнення, починає розвиватися в бік, а не вглиб,
Таким чином порушується нормальний розвиток рослин, зменшується здатність поглинати вологу і корисні речовини.

Схема нормальної циркуляції вологи виглядає наступним чином:

1. Опади проходять в верхні шари грунту і допомагають засвоювати корисні елементи коріння рослин.
2. Пізніше вони потрапляють в більш глибокі нижні шари і змішуються з підземною вологою. Таким чином створюється повністю вологе і насичене повітрям середовище, сприятливе для біоти (черви та інші мікроорганізми, відповідальні за родючість землі).
3. Корнева система рослин вільно отримує і засвоює необхідні речовини, що в підсумку добре позначаються на врожайності. Якщо кількість опадів, що випали недостатньо, рослина реагує на це логічним чином – розвиває кореневу систему вглиб, в пошуках підземної вологи.

Ущільнення в грунті порушують таку систему, створюючи таким чином непереборні перепони як для коренів, так і для вологи. Проблема в тому, що всі опади осідають у верхніх шарах і дуже швидко випаровуються, не приносячи при цьому ніякої користі.
Самі ж коріння не можуть пройти ущільнення до підземної вологи, яка в свою чергу, не потрапляє вгору. Підсумок такого кругообігу негативно позначається на врожайності.

Звичайно ж, без доступу вологи і повітря і при сповільненому розкладанні рослинних залишків у землі, страждає биота, і, природна родючість грунту.
Всі ці аргументи доказово пояснюють швидкий розвиток технологій вертикальної обробки грунту спочатку в США і Канаді, а через деякий час і в інших країнах світу, в Україні в тому числі.

Завдяки технології вдалося:
– створити вертикальні розломи і тріщини в грунті, через які полегшується потрапляння достатньої кількості вологи і повітря в потрібні шари.
-формується грунт з хорошою крихкою структурою (після багаторазового застосування технології), в якій всі процеси природні і, таким чином, создаютмя ідеальні умови для розвитку кореневої системи культур.
– налагодити оптимальне подрібнення пожнивних залишків і так підвищити кількість, корисних для рослин, речовин в грунті.
– домогтися формування продуктивного посівного ложа.

ПРИНЦИП РОБОТИ ПРИСТРОю ВЕРТИКАЛЬНОЇ ОБРОБКИ ГРУНТУ

вертикальная обработка почвы2

Як правило оснащений прилад дисковими ножами, які не мають, або майже не мають, кута атаки і їх розташування вертикально щодо оброблюваної поверхні. Саме це дозволяє не зрізати верхній шар грунту, а робити, правильну по техніці, вертикальну обробку з подрібненням і перемішуванням пожнивних залишків з ґрунтом. Так само цьому сприяє специфічна форма дисків і особливі щербини (захоплюють, після зрізають пожнивні залишки до потрібної лінії).

Точність дії проводиться налаштуванням кута атаки дискових батарей від 1 градуса (максимальне утримання пожнивних залишків) до 5 градусів (максимальне переміщення грунту з пожнивними залишками). Ця дія дозволяє домогтися потрібної структури землі в разі проведення строго рівній обробкою.

Єдина робоча глибина по всій ширині захоплення агрегату виходить при постійному гідравлічному тиску, яке створюється трактором з метою послідовного подрібнення пожнивних залишків, така техніка виключає необхідність додавання / видалення додаткового мехвеса.

Машини для вертикальної обробки грунту, як правило, мають два ряди робочих деталей, це дозволяє забезпечити якісну роботу розрізання післяжнивних залишків та переміщення грунту. Другий ряд потрібен для повторного проходження необробленої території після робочих конструкцій переднього ряду. Така будова гарантує дотримання єдиної глибини обробки і без ущільнення посівної території.

Під час процесу грунт і пожнивні залишки відриваються від поверхні жолобчастим лопатями і підштовхуються до наступної частини обробки землі. У той час як грунт і пожнивні залишки швидко переміщаються, продумане розташування дискових ножів прибирає борозни і наділи, тим самим залишають гладку поверхню поля зручну для роботи в подальшому.

Зубчасті колеса інтенсивно розмішують грунт і пожнивні залишки, дроблять великі грудки, а також фіксують пожнивні залишки на поверхні. Цей етап дозволяє захистити пожнивні залишки від вітру або вимивання дощем, забезпечує швидке розкладання пожнивних залишків з підвищенням рівня родючості грунту. Одночасно і відбувається подрібнення тих ділянок грунту, які зазнали неякісної обробці. На завершення використовується інтенсивний важкий коток. Він підчищає роботу попередніх етапів і гарантує ідеальне ложе майбутнім посівам.

У результаті:
-знищення ущільнень грунту,
-формування нормальної структури землі,
-забезпечення кореневої системи рослин вологою і збільшення ефективності споживання ними корисних речовин,
-прискорення розкладання пожнивних залишків,
-становлення ідеального посівного ложа.

Яка б не була ідеальна і досконала сучасна технологія, конструкція машин і приладів, досягти результату можна лише при правильному і регулярному застосуванні системи. Варто зрозуміти: це цілий алгоритм, а не одне його дія.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here