Що таке ґрунт

0
2072
что такое почва
5/5 - (1 vote)

У різні часи, під грунтом розуміли дуже різні поняття до того, як з’явилося вчення про ґрунт (в кінці 19-століття) Під ґрунтом розуміли верхній родючий шар, там де знаходиться велика частина кориння. Люди, які займалися сільським господарством в стародавні часи, вважали що ґрунт – це всього лише верхній шар, який володіє родючістю.что такое почва1Основним моментом у визначенні ґрунтів служив елементно-речовий склад цього шару, тобто намагалися зрозуміти які корисні елементи містяться, з точки зору сільського господарства.

Коли Докучаєв зрозумів, що ґрунт це не просто якась частина земної кори, а це самостійне природне історичне тіло. У 1901 році він сформулював одне з перших наукових визначень ґрунту. Що було важливого в цьому визначенні? Він вперше зазначив, що ґрунт є функцією, тобто похідною від деяких факторів ґрунтоутворення. Те що ми бачимо – це результат який сформувався під впливом материнської породи, клімату, мікроорганізмів і часу.Відбувалися процеси, ґрунт видозмінювався і те, що ми бачимо на сьогоднішній день – це результат.

Докучаєв був засновником вчення про ґрунт і він дав перше визначення, потім протягом життя намагався так чи інакше його трансформувати, щоб отримати більш наукове визначення. Можна назвати три фундаментальні прізвища, які внесли істотний внесок в основи науки – це Докучаєв, Костичев і Вільямс.

Якщо об’єднати підходи цих трьох дослідників, то ми отримаємо те визначення, яке вже є результатом наукового аналізу і можна сказати, що зараз всі ґрунтознавці які поділяють таку ж саму думку.

Ґрунт – це все те що володіє родючістю складна поліфункціональна, полікомпонентних, відкрита, багатофазна, структурна система. У поверхневому шарі кори вивітрювання гірських порід, які є комплексною функцією деяких факторів ґрунтоутворення.

Фактори ґрунтотворення, які впливають на утворення ґрунту, це: гірська порода, мікроорганізми, клімат, рельєф і час. 

З одного тільки визначення можна зрозуміти, наскільки складна наука ґрунтознавство.

Давайте розберемо, що стоїть за кожним з термінів, перерахованих вище.

что такое почва

  1. Родючість – це здатність давати рослиннам життя.
  2. Складна система – в тому сенсі, що вона містить в собі дуже багато різних компонентів.
  3. Поліфункціональна – виконує безліч різних функцій. Не можна казати, що родючість це єдина функція ґрунту. Вона виконує величезну кількість функцій в екосистемі.
  4. Полікомпонентний – ґрунт містить в собі різні фази: тверду, рідку, газоподібну.
  5. Мікроорганізми, всілякі комахи також відносяться до ґрунту і в рамках науки розглядаються як її складова жива частина.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here