Відійшли в старовину ті часи, коли наші бабусі та дідусі просто перекопували ділянку та максимум – це вносили навоз. Наука зробила крок далеко вперед і нам доводиться брати до уваги багато чинників, такі як кислотність ґрунту, тип і багато інших. Навіть шкідники зараз з’явилися такі, про яких наші предки не чули.

Тому осіння обробка ґрунту – це важливий захід та в рамках даної статті ми розповімо як це краще зробити.

Перше з чого варто почати, це спробувати відновити родючість ґрунту. Адже не секрет, якщо був багатий врожай, то він витягнув всі корисні речовини з ґрунту та їх необхідно відновити. Багато хто вважає що достатньо восени внести мінеральні добрива та цього буде достатньо. Запевняємо вас, що цього не достатньо. Добрива потрібно вносити комплексно, це повинні бути і мінеральні речовини і обов’язково – органічні (компост, перегній, навоз).

Органічні речовини досить тривалої дії, вносити їх рекомендується раз в три – чотири роки. У тому випадку, якщо ваш ґрунт не зовсім виснажен.

Осень наиболее благоприятное время, для того чтобы улучшить структуру самой почвы. Если у вас тяжелая почва, глинистая, то как раз осенью хорошо внести помимо органических удобрений, золу, песок, листовой компост. Это все делает почву более рыхлой, воздухо- и вологопроникнений.

У тому випадку, якщо у вас навпаки, ґрунт легкий, піщаний (практично не тримає вологу), дуже добрий спосіб її поліпшити – це внесення компосту, який піщані ґрунти зробить щільнішим. Точно також в піщані ґрунти дуже добре можна внести звичайні тирса. Вони допомагають накопичувати в ґрунті вологу і тримати її довше.

Так само майте на увазі, якщо у вас занадто кислий ґрунт, висока кислотність – можна восени спробувати її частково нейтралізувати, додавши доломітове борошно, крейди або вапна – такі речовини які здатні зробити ґрунт більш нейтральним. Таку операцію бажано проводити один раз на рік.

Ще один дуже важливий фактор восени – це правильне перекопування. Більшість людей схиляється до того, що землю краще перекопувати наступним чином – верхній шар повинен піти вниз, а нижній – піднятися наверх. Саме при такому способі виходить що насіння бур’янів йде на велику глибину і навесні не зможе прорости, а корінці бур’янів виявляються на поверхні. Точно також на поверхні виявляються личинки комах, які від осінніх морозів гинуть. Радимо не розбивати великі грудки землі – в такому випадку буде краще насичення повітрям, вологою і навесні просто рівняється граблями

Глибина перекопування ґрунту

Осенняя обработка почвыКопати краще на глибину багнета лопати. Також краще Копати не лопатою, а вилами. В такому випадку зайвий раз не будуть пошкоджені дощові черв’яки, а також найголовніше – корінці бур’яну – лопатою разрубиваются на частини, чим більше коренів, тим більше в наступному році врожай бур’яну. Вилами ця операція простіше, ви викопуєте і збираєте всі бур’яни.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here